St. Nicholas National Orthodox Shrine Welcomes Ukrainian Heroes
St. Nicholas National Orthodox Shrine Welcomes Ukrainian Heroes

As we approach the dark anniversary of Russia's brutal invasion of Ukraine, the hierarchs of the Ecumenical Patriarchate of Constantinople joined in prayer at the St. Nicholas Greek Orthodox Church and National Shrine, a heartbreaking reminder of the horrific acts of terror inflicted upon innocent people. This was the only sacred house of worship destroyed during the 9/11 attack, resulting in the tragic loss of countless lives.

The prayer took place at the Shrine, presided by His Eminence Archbishop Elpidophoros of the Greek Orthodox Archdiocese of America and His Eminence Metropolitan Antony of the Ukrainian Orthodox Church of the USA, former Governor of the State of New York George Pataki, and the Honorable Consul General of Ukraine in New York Oleksii Holubov.

The hierarchs were joined by a delegation of Ukrainian soldiers who have not only experienced this injustice firsthand, but who continue to resist it: Yuri Hundych, Junior Sergeant in the UA Armed Forces and Head of the ULAF, and Roman Bohuslavskyi, Junior Sergeant and former ULAF player.

Their courage has inspired support from around the world, including the Governor George Pataki Center, which has raised funds to support displaced families and refugees from Ukraine since the very beginning.

Together, as Orthodox Christians and as Americans, we pray for peace. But peace cannot be achieved as long as there is no justice. Our prayers are for peace with justice, so that this senseless onslaught in Ukraine stops.

У вівторок, 7 лютого, архиєпископ Грецької Православної Архиєпархії Америки Елпідофор привітав колишнього губернатора штату Нью-Йорк Джорджа Патакі в Грецькій православній церкві та національній святині Святого Миколая на молебні із закликом до миру в Україні.

У молебні взяли участь митрополит УПЦ США Антоній та Генеральний консул України в Нью-Йорку Олексій Голубов. Також була присутня делегація українських військових, яка перебуває з візитом у США.

Молебень відбувся напередодні річниці жорстокого повномасштабного вторгнення Росії в Україну. За словами архиєпископа Елпідофора, зібрання в храмі Святого Миколая, єдиному молитовному будинку, зруйнованому під час терактів 11 вересня, і «серцераздиральному нагадуванні про жахливі акти терору, заподіяних невинним людям», було особливо доречним для цієї нагоди.

«Нам справді приємно, що до нас приєдналася делегація українських воїнів, які не лише на власному досвіді відчули несправедливість цієї агресії, але й продовжують протистояти їй», – зазначив Його Високопреосвященство у своєму слові. Їхня мужність «надихнула підтримку з усього світу», включно з Центром губернатора Джорджа Патакі, який збирав кошти для гуманітарної допомоги переміщеним сім’ям в Україні «з самого початку».

У складі делегації були молодший сержант Збройних Сил України та голова УЛАФ (Української ліги американського футболу) Юрій Гундич та молодший сержант Роман Богуславський, сам колишній гравець УЛАФ. Брат Романа, Данило, теж грав за УЛАФ і загинув у бою. Губернатор Центру Джорджа Патакі та НФЛ нагородять делегацію на майбутньому Суперкубку LVII.

Після богослужіння архиєпископ Елпідофор подарував молодшим сержантам Гундичу та Богуславському ікону Святителя Миколая.

Архиєпископ Елпідофор зазначив: «Наближаючись до похмурої річниці жорстокого вторгнення Росії в Україну, ми стоїмо тут, біля Греко-Православної Церкви та Національної святині Святого Миколая, що є серцевим нагадуванням про жахливі акти терору, заподіяні невинним людям. Це був єдиний священний будинок поклоніння, зруйнований під час нападу 11 вересня, що призвело до трагічної втрати незліченних життів».

Тож доречно, що ми сьогодні були тут на молебні з Високопреосвященнішим митрополитом Антонієм Української Православної Церкви США, колишнім губернатором штату Нью-Йорк Джорджем Патакі та почесним Генеральним консулом України в Нью-Йорку Олексієм. Голубовим.

Приємно, що до нас приєдналася делегація українських військових, які не лише відчули на собі цю несправедливість, а й продовжують протистояти їй: Юрій Гундич, молодший сержант Збройних Сил України та голова УСУ, та Роман Богуславський, молодший сержант і колишній гравець УЛАФ.

Їхня мужність надихнула на підтримку з усього світу, включно з Губернаторським центром Джорджа Патакі, який від самого початку збирав кошти для підтримки сімей переміщених осіб та біженців з України.

Разом, як православні християни і як американці, ми молимося за мир. Але миру неможливо досягти, поки немає справедливості. Ми молимося за мир із справедливістю, щоб цей безглуздий наступ на Україну припинився.

St. Nicholas National Orthodox Shrine Welcomes Ukrainian Heroes

Photos by Dimitrios S. Panagos

(6 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873