Ukrainian Community of Brooklyn, NY Marks the 20th Anniversary of Ministry of Holy Greta-Martyr Panteleimon Ukrainian Orthodox Parish
Ukrainian Community of Brooklyn, NY Marks the 20th Anniversary of Ministry of Holy Greta-Martyr Panteleimon Ukrainian Orthodox Parish

“А зерно, що впало в сприятливу землю, це ті, які добрим і щирим серцем почуте слово бережуть і приносять плід у терпінні...” (Лк 8:15). 

Минуло вже 20 років з тої пори, як Його Високопреосвященство Архієпископ Антоній, засіяв зерно в добру землю, на парафії св. Великомученика і Цілителя Пантелеймона у м. Бруклін, Н.Й., яке уродило у стократ. Сьогодні 23 жовтня 2022 року, у 19-ту неділю після П’ятидесятниці, предстоятель УПЦ США, Високопреосвященніший Митрополит Антоній у співслужінні Високопреосвященнішого Архієпископа Даниїла, молитовно відзначили 20-ту річницю з дня заснування парафії, настоятелем якої є священник о. Василь Шак.

На Божественній Літургії Архієреєм співслужили о. Роман Шак, о. Степан Мотичак, о. Василь Пасакас, о. Тодор Мазур, о. Віктор Вронський та о. Володимир Музичка.

Під час богослужіння лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів. Окрім того, Архіпастир возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

З повчальною проповіддю до вірних в храмі звернувся Архиєпископ Даниїл: “...кожна людина боїться смерті, тому що смерть є протиприродньою для людини, яка створена за образом і подобою Божою, а отже – безсмертною. І ви знаєте, що смерть увійшла в людську природу через гріх, і тому вона є проявом зла. У сьогоднішньому Євангельському читанні ми мали змогу вкотре пересвідчитися в силі Господа нашого Ісуса Христа, Який не тільки зціляв сліпих, кульгавих та інших недужих, але й воскрешав із мертвих, як це й сталося зі сином наїнської вдови…”

Також, Владика підкреслив: “…Воєнні злочини й окупаційні дії з боку північного сусіда, що простежуються сьогодні на теренах України, сколихнули своїм цинізмом і, без перебільшення, дикістю, варварством та жахливими звірствами по відношенню до всього українського – увесь цивілізований світ. А тому сьогодні, для нас українців в Америці, як ніколи стоїть надважливе завдання – єдність, любов до своєї Батьківщини, необхідність у патріотичному вихованні наступні покоління, постійна фінансова допомога Україні, збереження духовних цінностей та культурного надбання нашого багатостраждального народу. Не соромтесь показувати, що ви українці, не соромтесь чіпати наш український прапор та носити вишиванку, співати українських пісень, адже це саме те, що всіх нас поєднує та продовжує, тут, далеко від нашого рідного дому …”

Митрополит Антоній  відзначив також високими церковними нагородами – орденами – групу помічників отця Василя та благодійників, які склали свої щедрі пожертви на підтримку Україні.  Серед них –  голова церковної управи  - п. Ігор Андрусів, п. Олександр Бойкович, п. Роман Тимінський та п. Андрій Сарнецький.

«В цей святковий день ми зібралися, щоб відзначити 20-ту річницю з дня народження парафії св. Великомученика і Цілителя Пантелеймона. Отче Василію, ви чимало трудитеся і Бог сподобив вас багатьох успіхів. Тож нехай Господь посилає вам міцне здоров’я та сили і надалі достойно виконувати пастирські обов’язки. Очі присутніх тут людей випромінюють любов до Вас і це свідчення, яке важить більше за будь-які слова» - зазначив Архіпастир.

Також, до вітального слова був запрошений генеральний консул п.Олексій Голубов, який привітав усіх парафіян з ювілеєм та наголосив на важливості Церкви як осередку не лише релігійних потреб, але й громадської активності.

Його Високопреосвященство Митрополит Антоній розпочав святкування молитвою «Отче Наш», після якої благословив святкову трапезу.

 Свято вже відбулось, але хочеться, щоб така атмосфера згуртованості, дружності і турботи, яка панувала на святі, панувала і надалі в повсякденному житті. Хочеться, щоб так багато людей, скількох зібрало святкування, й надалі відвідували церкву і надалі відкривали свої серця Богу, як відкрили на святкуванні двядцятої річниці заснування парафії св.Великомученика і Цілителя Пантелеймона у м. Бруклін, Н.Й.

Ukrainian Community of Brooklyn, NY Marks the 20th Anniversary of Ministry of Holy Greta-Martyr Panteleimon Ukrainian Orthodox Parish

Photos by Subdeacon Mykola Stefanyk and Valentyna Dovban

Text by Subdeacon Roman Marchyshak

(78 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873