The Victims of the Soviet Totalitarian Regime Prayerfully Honored at the Spiritual Center - Metropolia of the UOC of the USA
The Victims of the Soviet Totalitarian Regime Prayerfully Honored at the Spiritual Center - Metropolia of the UOC of the USA

День Пам’яті Жертв Політичних Репресій

Молитовно Вшановано в Духовному Осередку УПЦ США

17 травня в 5-ту Неділю після Пасхи, в Неділю про Самарянку, на світському календарі відзначався День Пам’яті Жертв Політичних Репресій. Пам’ять усіх жертв у цей день молитовно згадали і серед Української Православної Церкви США, зокрема під час божественної літургії у духовному осередку УПЦ США в Церкві-Пам’ятнику Святого Андрія Першозванного, яку очолив ієрарх Церкви Високопреосвященнійший Архиєпископ Даниїл, запис якої ви маєте нагоду переглянути на сторінці УПЦ США у Фейсбук.

Під час літургії, перед заупокійною єктенією, Високопреосвященнійший Архиєпископ Даниїл звернувся до всіх людей згадавши про всі ті страшні події які відбувалися в Україні та світі за час правління більшовицько-комуністичного режиму. Владика сказав, що кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку, адже це - неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, зокрема в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% українці). Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання (майже 3 мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинились сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 30-х роках. Приміром, в Україні в 1937–1938 роках було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів.

Впродовж десятків років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань зводилися режимні об’єкти КДБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами й висаджували дерева.

У своєму зверненні, єпископ також згадав про один із трагічних символів тієї доби, яким є київська Биківня – у Биківнянському лісі знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об’єкт спеціального призначення НКВС, де у кінці 30-х – в 40-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. Однією з найкривавіших стала ніч у Києві 19 травня 1938 року,  коли у в’язницях НКВС було розстріляно 563 людини. Трагедія Биківні стоїть в одному ряді із такими злочинами як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл. На сьогодні вже встановлено імена понад 19 тисяч розстріляних громадян з Биківнянського поховання жертв сталінських репресій.

Після цих слів Архиєпископ Даниїл закликав всіх пом’янути та вшанувати пам’ять всіх тих людей які стали жертвами комуністичного режиму: “Сьогодні під час літургії ми молитовно єднаємося із мільйонами українців по цілому світі у молитовному вшануванні жертв репресій тоталітарного режиму Союзу Радянських Соціалістичних Республік” – сказав Владика Даниїл. По закінченні літургії, в пам'ять усіх жертв у храмі тричі пролунав тропар Пасхи «Христос Воскрес».

Нехай гасло «Ніколи Знову» не залишить нікого з нас байдужими до Вічної Пам’яті усіх Жертв Політичних Репресій, і з Божого Благословення пробудить у кожному з нас справжню християнську любов, яка й не дозволить більше такому трапитись.

Вічна Пам’ять Усім Жертвам Політичних Репресій.

Христос Воскрес!

Автор: іподиякон Микола Зомчак

 

The Victims of the Soviet Totalitarian Regime Prayerfully Honored at the Spiritual Center - Metropolia of the UOC of the USA

Video and Photos by Subdeacon Yaroslav Bilohan & Elizabeth Symonenko

(10 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873