Archpastoral Celebration of the Feast of St. Andrew the First-Called Apostle in Jamaica, NY
Archpastoral Celebration of the Feast of St. Andrew the First-Called Apostle in Jamaica, NY

Архієпископ Даниїл звершив Божественну Літургію на храмовому святі в Джамейці в Нью-Йорку

В суботу, 30 листопада за Григоріанським календарем престольне свято відзначає парафія на честь просвітителя слов’ян, святого апостола Андрія Первозваного в Нью-Йорку. З благословення керуючого Східною єпархією, Першоієрарха УПЦ США митрополита Антонія, урочисту Божественну Літургію в Джамейці звершив Високопреосвященійший архієпископ Даниїл.

Цього дня на архієрейське богослужіння зібралися люди не тільки з Джамейки  але й інших районів Нью-Йорку. Традиційно, зустріч архієрея відбулася з хлібом та квітами в присутності парафіян та гостей свята. Настоятель храму протоієрей Іоан Протесa привітав та подякував владиці Даниїлу за його візит та можливість разом відзначити знамену для парафії дату.

Після урочистої зустрічі, виголосом «Благословенне Царство, Отця і Сина і Святого Духа», розпочалася Божественна Літургія. Архієрею співслужили настоятель Свято-Андріївської парафії протоієрей Іоан Протесa,  протоієреї Федір Мазур, Володимир Музичкa, о. Василь, ієромонах Софроній (Чуприна) та диякони Андрій Мазур, Святослав Готь та Юрій Бобко.

Свято-Андріївська парафія в Джамейці є прикладом християнської єдності, адже переважна більшість парафіян, це православні румуни (українського походження), українці, греки та білоруси. В храмі лунають чудові візантійські наспіви у виконанні парафіяльного хору на румунській, українській та англійській мовах.

Після Євангельського читання архієпископ Даниїл звернувся до парафіян зі словами настанови наголосивши на необхідності позбуватися гріха та чинити добро ближнім. У своєму повчальному слові владика торкнувся життєвого апостольського служіння та жертовності Апостола Андрія Первозванного та закликав присутніх до власного життєвого апостольського служіння у ХХІ столітті. Проповідь є невід’ємною частиною богослужіння, тому віруючі з особливою увагою слухали слова архієрейського благовістя.

Після проповіді на потрійній єктенії архієрей разом з духовенством звершили посилене моління за дітей, які прийшли цього дня до храму, а також за молодь, аби Господь укріпив їх і дав їм мужності служити Церкві Христовій.

Божественна Літургія звершувалася трьома мовами: українською, румунською та англійською, що надавало богослужінню особливого, вселенського змісту та сприйняття Церкви, як Єдиного Тіла Христового.

Цього дня на Свято-Андріївській парафії відбулася ще одна знамена подія, на храмове свято з містечка Тейлор що в Пенсильванії прибула відома в США мироточива ікона Божої Матері «Пом’якшення злих сердець». В супроводі протоієрея Марка, клірика Карпато-русинської єпархії, який супроводжує мироточивий образ, ікона була представлена віруючим для молитовного вшанування. Всі хто з вірою звертається до Богородиці прославленій в Її чудотворному образі «Пом’якшення злих сердець» отримують бажане. По молитвам до Богородиці перед цією іконою люди найчастіше отримують зцілення від онкологічних хвороб та безпліддя. Пресвята Богородиця засвідчує Свою милість до людей рясним мироточінням ікони. Нижня частина кіоту встелена ватою на яку стікає святе миро і яке має дуже сильний пахучий аромат.

Після відпусту та многоліття урочисто виголошеного дияконом, владика Даниїл ще раз привітав настоятеля та парафіян з храмовим святом. В свою чергу настоятель подякував архієрею та надав слово отцю Марку Ліжер. На завершення люди з благоговінням підходили до священників, які помазували віруючих ватою просоченою святим миром та давали на молитовну згадку маленькі образи точної копії мироточивої ікони.

Закінчилося святкування урочистим банкетом в приміщені парафіяльного залу.

автор - ієромонах Софроній

Archpastoral Celebration of the Feast of St. Andrew the First-Called Apostle in Jamaica, NY

Photos by Subdeacon Yaroslav Bilohan

(69 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873