100 YEARS OF FAITHFULNESS: Holy Trinity Ukrainian Orthodox Parish in Trenton, NJ
100 YEARS OF FAITHFULNESS: Holy Trinity Ukrainian Orthodox Parish in Trenton, NJ

Світло істини – 100 літній ювілей

Української Православної Парафії Пресвятої Трійці в Трентоні, Н. Дж.

On a glorious weekend, October 12-13, 2019, the historic Ukrainian Orthodox Church of the Holy Trinity in Trenton, New Jersey, by God's infinite grace, celebrated 100 years of parish life.

His Eminence Metropolitan Anthony and Archbishop Daniel together with Fr. Zinovy Zharsky, former pastor Very Rev. Fr. Ivan Lymar and accompanied by guest priests and seminarians led the Divine Liturgy of Saint John Chrysostom filled with love, hope and joy.

The prayerful, magnificent voices of the Holy Trinity Choir, under the direction of Taras Pavlovsky, echoed the love of Christ throughout the sanctuary and into the hearts of the faithful.

Holy Trinity Ukrainian Orthodox Church was founded 100 years ago through the sacrifices of Ukrainian immigrants and continues to thrive. Today, the church has four generations of those original families still worshipping here along with the faithful of many nationalities.

Archbishop Daniel remarked in his sermon that, "It would serve each of us well to remember the enormous sacrifices of those that came before us. The ones that took second mortgages on their homes to make donations to the church because they believed that it was necessary in order to preserve and spread their faith." 

In a church that was filled to capacity, we look forward to another hundred years of proclaiming the love of Christ and challenging one another to live Orthodoxy to the fullest.

Світло істини – 100 літній ювілей Української Православної Парафії Пресвятої Трійці в Трентоні, Н. Дж.

У душі кожної людини є часточка рідного краю: та вузенька стежинка, яка веде до рідних зелених горбочків, де ніби сам Бог тримає тебе на руках. І коли ми мандруємо далекими життєвими дорогами, наша душа щемить при згадці про Батьківщину і творить дива. 

Саме так - дива! Бо тільки з Божої ласки і благословення сто років тому у місті Трентон українська громада , щоб «не вмерла душа наша» зводить храм, щоб сіяти українське слово, а в серці теплилась надія на щедрі і добрі жнива. І недарма.

Українська Православна Церква Святої Трійці на довгі роки стала осередком духовної спадщини, культури, мови, історичних святинь українського народу. Церква це підтримка в радості і втіха у біді, це жива молитва і вчитель життя, це світоч милосердя і віри, без яких неможливе справжнє щастя, і чисте джерело, з якого ми п’ємо з першим ударом серця і питимемо до останньої миті свого життя.

Подихом краси і величі своєї церква звеличує зодчих - будівників, тих, хто в ті далекі і нелегкі часи емігрантського життя, йшли за голосом розуму, думаючи про майбутнє. А нам додає снаги, сили і бажання бути корисними і творити добрі справи, бо ми народилися не для того , щоб «гнилою колодою по світу валятись», а залишити по собі слід вічний. І хай дороговказом нам будуть ще одні слова нашого пророка Тараса Шевченка: « Історія мого життя складає частину історії моєї Батьківщини».

Минав рік за роком, імена перших священиків вже стали історією, але в тій чи іншій українській родині від дідуся до внука переходять спогади про їх добродійства. І нині Церква Святої Трійці є життєдайним джерелом, храмом душі багатьох мешканців м. Трентона та його околиць. 

Щирою і надихаючою, неповторною і благодатною була недільна служба 13 жовтня 2019, яку правили Високопреосвященніші Митрополит Антоній та Архиєпископ Даниїл разом з настоятелем храму от. Зіновієм Жарським, попереднім настоятелем от. Іваном Лимар, от. Петром Круашвілі з Грузинської Православної Церкви, от. Дияконом Святославом Готь, семінаристами Мирославом Микитюк, Андрієм Ватрич та Ярославом Білоган. Також ми всі вітали інших священнослужителів які завітали до нас щоб розділити радість цього свята.

Трепетно і урочисто звучав спів церковного хору під керівництвом Тараса Павловського.

Сивочолі і малеча зводили до Бога руки і серця у молитві за сьогодення і майбутнє цієї святої церкви та нашої рідної України, за перемогу у війні з Росією, за здоров’я рідних, за любов до ближнього. І здалося мені на мить, що « Отче наш» разом з нами співають ангели.

Барвиста українська вишивка і солов’їна мова поєдналися з американською землею на справжньому святі душі - столітньому ювілеї Української Православної Церкви Святої Трійці.

Text by Christopher Capelli & Ганна Цебрій

Trenton Parish Celebrates 100 Years

Photos by Subdeacon Yaroslav Bilohan and Elizabeth Symonenko

(91 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873