Meatfare Sunday Liturgical Services at the Metropolia Center - У М’ясопусну Неділю Архієпископ Даниїл очолив Божественну літургію в Духовному осередку УПЦ США
Meatfare Sunday Liturgical Services at the Metropolia Center

У М’ясопусну Неділю

Архієпископ Даниїл очолив Божественну літургію в Духовному осередку УПЦ США

11 лютого, у м’ясопусну неділю, наша Свята Українська Православна Церква згадує та роздумує над Євангельким уривком про Страшний Суд.

Високопреосвященний Владика Даниїл, архієпископ Західної Єпархії УПЦ США прибув до храму – церкви-пам'ятника на честь Святого Апостола Андрія Первозванного та очолив літургійні богослужіння. Його Високопреосвященству співслужили протоієрей Юрій Сівко, протоієрей Іван Лишик, ієрей Мирон Коростіль та диякон Іван Чопко. Парафіяльний хор під керівництвом др. Михайла Андреця молитовно звеличив недільний день. Семінаристи Свято-Софіївської Української Православної Богословської Семінарії допомагали у служінні богослужінь, виконуючи обов'язки іподияконів.

Під час богослужіння Високопреосвященний архієпископ Даниїл звернувся до вірних з повчальним архіпастирським словом, у якому, зокрема, відзначив: «Христова Церква, приготовляючи нас до доброго пережиття Великого посту, минулої неділі притчею про блудного сина закликала нас до щирого покаяння і навернення, повернення до Бога, пригадуючи нам про безмежну любов і милосердя Бога до нас. Хоч як би тяжко ми не образили Бога і далеко відійшли від Нього, але коли ми каємося за свої провини, Бог, як добрий і люблячий батько, постійно чекає на нас і завжди готовий прийняти нас назад до себе, наново дарувати нам свою любов і милосердя, повернути нам втрачену ласку освячення і спасіння, гідність дітей Божих. 

Наука Ісуса Христа про страшний суд відкриває нам неначе другу сторону медалі, пропонує нам переглянути нашу любов до Бога через любов ближнього, діла любові і милосердя ближнім, які є виявом нашої любові до Бога. Бо як навчає Христос, все, що ми робимо нашим ближнім в дусі любові і милосердя, ми робимо самому Христові, виявляємо на ділі свою любов до Нього: „Усе, що ви зробили, одному з моїх найменших братів, ви мені зробили” (Мт. 25, 40)…

…Служіння ближнім і в них Христові, свідчить про те, що можливості здобути для себе Божу любов, ласку спасіння є близько нас, і їх є багато у житті. Наше служіння ближнім, котрі потребують матеріальної чи духовної допомоги, доброго слова, підтримки, розради є нагодою, джерелом, де ми можемо отримати для себе Божу любов, потрібну для нашого спасіння…

...Своєю наукою про страшний суд Ісус не має жодного наміру страшити нас вічними карами і муками, а вказує нам на важливість заповіді любові ближнього, діл милосердя і закликає відповідально до цього поставитися, бути завжди готовими на прихід Христа і могти без перешкод увійти в Царство Небесне. Адже ніхто з нас не знає коли саме Бог покличе нас із цього земного життя до життя вічного: „Тому і ви будьте готові, бо Син чоловічий прийде тієї години, про яку ви й не думаєте” (Мт. 24, 44). Бо той, хто творить милосердя ближнім, той в нагороду отримає милосердя від Бога у вічності, радість вічного життя згідно слів Ісуса Христа: „Блаженні милосердні, бо вони зазнають милосердя” (Мт. 5, 7). 

Розповіддю про страшний суд Ісус також навчає, що людина способом земного життя сама визначає собі долю по смерті, у вічності, сама є суддею собі, а діла любові і милосердя є її захисником на Божому суді. То голос сумління людської душі сам визначить її місце у вічності відповідно до діл, які людина зробила за земного життя, як пише апостол Павло: „Кожний з нас сам за себе дасть відповідь Богові” (Рм. 14, 12), „Всім нам треба з’явитися перед судом Христовим, щоб кожний прийняв згідно з тим, що зробив, як був у тілі: чи добро, чи зло” (2 Кор. 5, 10). 

Просімо в наших молитвах Христа, щоб постійно зміцнював нас духовно і допомагав завжди бути готовими робити вчинки добра і милосердя ближнім, котрі у хвилині нашої смерті стануть для нас ключем, яким зможемо відчинити собі двері Царства Небесного.»

Після закінчення богослужіння, усі бажаючі мали змогу поспілкуватися з архієреєм, отримати його благословення та індивідуальні настанови на час Великого Посту.

День закінчився обідом у залі Сестрицтва Покрова Пресвятої Богородиці, котрий був приготовлений сестрицями Сестрицтва Покрова Пресвятої Богородиці (добродійка Леся Сівко - голова) перед початком Великопосного періоду.

Meatfare Sunday Liturgical Services at the Metropolia Center

Meatfare Sunday Liturgical Services at the Metropolia Center - У М’ясопусну Неділю Архієпископ Даниїл очолив Божественну літургію в Духовному осередку УПЦ США - 02/11/2018

Photos by Seminarian Yaroslav Bilohan

(18 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873