Metropolia Center of the Church Honors the Memory of the Fallen Heroes of Ukraine
Metropolia Center Honors the Memory of Ukrainian Heroes

Святкування Покрова Пресвятої Богородиці

та Вшанування Пам’яті Героїв України

 

Сьогодні, благовірні люди, радісно святкуємо, осяяні Твоїм, Богоматір, пришестям,

і, Твій споглядаючи пречистий образ, розчулено промовляємо:

покрий нас чесним Твоїм покровом і визволи нас від усякого зла,

благаючи Сина Твого, Христа Бога нашого, спасти душі наші.

 

В жовтні, а точніше 14 жовтня, православні християни вшановують свято Покрови Божої Матері, яке згідно Передання, бере початок ще з 910 року коли Богородиця з’явилася віруючим, які молилися у Влахернському храмі в Константинополі. Божа Матір розкрила свій омофор (покривало для голови) над людьми, і це чудо стало знаком заступництва над людьми. Також існує передання в Православній Церкві про те, що мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок, в той час коли вороги намагались їх захопити. І Богородиця, за оповіданнями, здійснила чудо і з'явилася перед людьми та вкрила їх своїм покровом (омофором).

Святковими літургіями відзначили свято Святої Покрови і на парафіях Української Православної Церкви США. Зокрема в духовному осередку Митрополії УПЦ США 15 жовтня в неділю відбулась святкова Архієрейська літургія, яку очолив Високопреосвященніший Архієпископ Даниїл. При вході до храму, діти Школи Українознавства та Релігії із віршами та букетами квітів у руках, парафіяни та гості Церкви-Пам’ятника Св. Андрія Первозванного зустріли Архієрея, в українській традиції, з хлібом і сіллю та радісно привітали теплими словами. Зокрема настоятель храму протоієрей Юрій Сівко висловлюючи слова привітань, зі сльозами на очах згадав не легкі, а іноді трагічні події в історії українського народу. Просив настоятель в Архієрея молитви за здоров’я всіх і за упокій душ тих хто упокоїлись в Христі, просив помолитись за мир у всьому світі, а особливо за тих воїнів що зараз відстоюють незалежність держави-матері України, а також і за життя, а одночасно і за Вічний спокій за жертвами трагічних подій "Акції Вісла". Також намагаючись стримати емоції, голова сестрицтва Св. Покрови добродійка Леся Сівко дякуючи за Архієрейський візит просила молитись за дітей та сестрицтво, яке вже багато років є відданим церкві у своїх стараннях.

Святкову літургію разом з Архієреєм співслужили настоятель храму прот. Юрій Сівко та отці прот. Іван Лижик, прот. Роман Шак, та протодиякони Ігор Махлай та Ігор Русин, і диякон Іван Чопко. Прислуговували під час Архієрейського Богослужіння Іподиякони та семінаристи Семінарії Св. Софії. Хор, під керівництвом диригента Михайла Андреця, супроводжував всю літургію чудовим співом, а в кінці літургії виконав український церковний гімн «Боже Великий Єдиний».

Літургія проходила з молитвою на вустах у кожного з присутніх за мир у світі, особливо на Сході рідної неньки України. Архієпископ Даниїл у своїй проповіді теж зазначив цінність миру і ціну, яку люди повинні часто платити за нього. З цього приводу, під час літургії відслужили заупокійну літію, згадавши усіх хто віддав і сьогодні продовжують віддавати свої життя за волю та незалежність рідної матері України.

На прикінці літургії відбулось освячення ікони “Покрови Захисників землі Української та Воїнів Уккаїнського Війська”, яка була привезена з України і тепер є символом заступництва Богородиці для всіх українських воїнів. Після освячення, парафіяни разом з Архієреєм і священнослужителями, несучи ікону, здійснили процесію до цвинтаря Св. Андрія. Там на могилах спочилих воїнів УПА, Архієпископ Даниїл разом з священнослужителями відслужив панахиду за упокій душ наших предків, котрі поклали своє життя, стоячи в рядах повстанських армій за визволення Українського народу. По закінчення всі присутні заспівали “Вічна пам’ять” згадавши всіх, завдяки кому теперішнє покоління має незалежну державу Україну.

Після чого діти Української школи виконали українську патріотичну пісню. Владика Даниїл в своїй проповіді подякував усім хто прилучився до молитви і ще раз наголосив на непохитному заступництві Покрови Пресвятої Богородиці для усіх захисників, в тому числі і Ураїни, і Сполучених Штатів Америки.

Свято закінчилось смачним обідом, яке приготувало сестрицтво Св. Покрови з нагоди іменин Сестрицтва. Учні української школи підготували короткий виступ до цього свята, а семінаристи виконали декілька патріотичних та повстанських українських пісень, ушанувавши пам'ять усіх українських воїнів.

Пресвятая Богородице спаси нас!

Metropolia Center Honors the Memory of Ukrainian Heroes

Metropolia Center Honors the Memory of Ukrainian Heroes - 10/24/2017

Text by Subdeacon Mykola Zomchak

Photos by Seminarian Yaroslav Bilohan

(96 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873