Nativity of Christ Celebration at St. Volodymyr Ukrainian Orthodox Cathedral in Chicago, IL - Різдвяні Богослужіння у Свято-Володимирському Українському Православному Соборі м. Чі
Nativity of Christ Celebration in Chicago, IL

Різдвяні Богослужіння у Свято-Володимирському Українському Православному Соборі м. Чікаго

Різдво Христове осяяло землю, і світ наповнився великою радістю! «Бог Господь і явися нам…» Ми зустрічаємо велике свято Божественної любові до людства, свято добра, злагоди та світла. І лунає в храмах ангельська пісня: «Слава у Вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління…» І стікаються православні на молитву, об’єднані вірою в Христа…

Різдвяні Богослужіння у Свято-Володимирському соборі м. Чікаго розпочалися 6-го січня, на Навечір’я Різдва Христового…

Тиха, ясна свята ніч… Кружляла легка заметіль, дзвінко рипів сніг під ногами… У морозному повітрі відчувалося наближення великого свята. Зовсім трохи часу відділяло всіх від вселенської радості… Напівсутінки храму… «Мовчання підготовляє душу до молитви. Тиша – як вона благотворно діє на душу!» (Преподобний Никон Оптинський) Різдвяне Всенічне бдіння… Біля вертепу схиляються люди… Одна із прихожанок храму розповідає, що щороку з трепетом приходить до Свято-Володимирського катедрального собору на Різдвяну Службу: «Ця ніч воістину велика і урочиста. Ніби перебуваєш в очікуванні дива. Всі віруючі знову, як і понад дві тисячі років тому, переживають події тієї далекої Вифлеємської ночі. Згадуються волхви, які прийшли вклонитися Спасителю...» Ольга нещодавно переїхала до Чікаго з України, що на Тернопільщині. У головному храмі міста на нічному Богослужінні вона вперше: «Такий час дарує хвилини духовного збагачення й зцілення, спокій та Божу благодать».

Святкове Богослужіння звершує правлячий архиєрей Західної Єпархії УПЦ США архієпископ-номінант Даниїл, настоятель Свято-Володимирського собору протоієрей Іван Лимар та протодиякон Андрій Фрончак у співслужінні духовенства храму.

Священнослужителі – у білому облаченні, на серці і в душі – особливе піднесення, невимовна радість обіймає кожного…І звучить молитовний спів кліросу: «Бо з нам Бог…» Різдвяний тропар нагадує про події, описані в Святому Євангелії від Матфея: про пришестя Месії і мудреців, які прийшли до Новонародженого Немовляти, принісши в дар золото, ладан та смирну: «Різдво Твоє, Христе Боже наш, засяяло світові світло розуму…» Радувало, що було чимало молоді та дітей, люди завітали цілими сім'ями. Було звершено помазання молільників святим єлеєм…

Сьомого січня на Божественній Літургії владика Даниїл привітав присутніх парафіян та прихожан: «Ми готувалися до цього мирного і світлого празника 40-денним постом у надіях і прагненнях духовних, щоб принести до ясел Христових дари – свої чесноти християнські. Однією духовною родиною ми перебуваємо у великій радості і схиляємо коліна перед подвигом Сина Божого, який Він звершив заради нашого спасіння, і святкуємо велику історичну подію – пришестя у світ Спасителя. Несіть радість Різдва Христового у серцях протягом року, вона всі негаразди переможе!»

І в кожному серці відгукнулися слова: «Ми смиренно дякуємо нашому Спасителеві за те, що Він, будучи Сином Божим, по Своїй любові до нас, грішних, став Сином Людським, за те, що Він, як говорить святий Кирил Ієрусалимський, прийняв на Себе гірше, щоби подарувати нам краще. Син Божий прийняв на Себе людську природу і став тим, чим Він не був, щоби нас зробити тими, чим ми повинні бути…»

З трепетними почуттями віруючі слухали Різдвяні піснеспіви, які тішили душу красою й глибиною почуттів. Велика кількість віруючих причастилася Святих Христових Таїн…

«Христос народився! Славімо Його!» – лунали радісні слова.

Різдвяний ранок... Сім’ї збираються в храми на урочисту церковну службу. І знову звучать слова Різдвяного тропаря. І здається, що ангели літають над головами людей та співають хвалу Новонародженому Ісусу.

Прийдіть і поклонімся Христу, Народженому у плоті, зі смиренним серцем дякуючи Йому за любов до нас... Поспішаймо до Нього, щоб освятив нас Своєю благодаттю.

Nativity of Christ Celebration in Chicago, IL

Nativity of Christ Celebration in Chicago, IL - 01/07/2017

(40 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873