Велика Вечеря

Велика Вечеря

Один чоловік справляв велику вечерю і запросив багатьох. Коли настав час вечері, він послав свого раба сказати запрошеним: «Ідіть, бо все вже готове». І почали всі запрошені, ніби змовившись, вибачатися. Перший сказав: «Я купив землю і мені треба піти й оглянути її, прошу тебе, вибач мені». Другий сказав: «Я купив п’ять пар волів та йду випробовувати їх; прошу тебе, вибач мені». Третій сказав: «Я одружився і через те не можу прийти». Повернувшись, раб доповів про це своєму господареві. Тоді, розгнівавшись, господар дому сказав своєму рабу: «Піди швидше на вулиці й провулки міста, і приведи сюди вбогих, калік, сліпих і кривих». І сказав раб своєму господареві: «Господарю, зроблено все як ти велів, і ще є місце». Господар сказав рабу: «Піди на дороги і загороди й умовляй всіх прийти, щоб наповнився дім мій. Бо кажу вам, що ніхто з тих запрошених не покуштує моєї вечері». Закінчив Господь Ісуса Христос Свою притчу словами: «Багато званих, та мало обраних». (Luke 14:16-24)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Дорогі Брати і Сестри во Христі! 
Слава Ісусу Христу!

Від самого початку історії людства наш Спаситель закликає людину прокинутися від гріховного сну, голос Божий ми чуємо через читання св. Єванглія. Через почуте ми повинні жити за правдою Божою, та згідно із законами Божими, любити ближніх своїх, співчувати та допомагати знедоленим і не робити нічого злого для ближнього свого.

Господь запрошує кожного з нас до Свого Царства. Він запрошує кожного із нас протягом усього нашого життя і аж до самої смерті. І ось сьгоднішнє Євангельське читання ще раз наголошує нам всім на стан нашої з вами душі, на всі причини, за якими нам немає часу на Бога на духовне збагачення і те, що до вічного життя ми втрачаємо інтерес, тому що маємо багато життєвих клопотань.

Хто ж цей чоловік, що приготував велику гостину? Це, дорогі брати і сестри, Бог Отець. Він готує велику вечерю і кличе багатьох і нас з вами теж. Велика вечеря - це Царство Боже, а Царює в ньому сам Господь Бог.

Господь приготував для нас з вами бенкет віри, бенкет вічності, бенкет любові, і посилає Він Своїх апостолів проповідників та священників за тими, за яких Христос віддав Своє життя пролив Свою дорогоцінну кров, щоб дати нам життя вічне через покаяння.

Дорогі у Христі брати і сестри, це для нас з вами Госдодь готує цей бенкет в Своїх храмах, це заради нашого духовного зростання та спасіння, що є нагородою, якщо ми присвятимо своє життя не для себе, щоб шукати цінностей тут, на землі, які є тимчасовими, а шукати скарбу небесного.

«Багато званих, та мало обраних» мало є тих, котрі можуть сказати “ні” самому собі, “ні” - земним розкошам та цінностям. Мало обраних, що в покорі, зі смиренністю несуть життєвий хрест згідно з Богом даними заповіддями. 

Голос Господній будить нас із гріховного сну, із темряви гріха і закликає нас до світла та до істини, до фізичного та духовного єднання з нашим спасителем через Святі Тайни, через той бенкет, який кожного разу готує нам сам Христос. Через покаяння, Таїнства Сповіді та Причастя ми зможемо осягнути життя вічне, що і є тим скарбом на небесах.

Нехай же Господь просвітить кожного із нас та кожну людину, яка заблукала в гріхах. Нехай допоможе нам всім знайти істинне Світло, котре світить в темряві. Нехай допомагає нам Господь позбуватися гріха та бути правдивими Його наслідниками.


Нехай благословення Боже перебуває з усіма нами.
Амінь.
Слава Ісусу Христу!

 

о. Василь Довган
Troy NY

Share This:< PreviousNext >
image
Theophany
01/18/2015

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2022
Calendar 2022
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873