Sts Peter and Paul Feast Day Kerhonkson, NY
Sts Peter and Paul Feast Day Kerhonkson, NY

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA

CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS

PRESS RELEASE

 

БУКОВИНСЬКИЙ КУРІНЬ ПІД ПОКРОВОЮ ПЕТРА І ПАВЛА

 

На вигляд, це, можливо, не стільки церква, скільки церковця, навіть не церковця, а каплиця, яка загубилася посеред лісу в Кетскільських горах. Минулої суботи вона не змогла вмістити всіх вірян, які приїхали сюди не лише з Кергонксона, а й з Нью-Йорка помолитися до святих Петра й Павла, за Петра Войновського, Буковинський курінь, рідних, близьких та за всю багатостраждальну Україну, на яку сьогодні знову зазіхає наш одвічний ворог з півночі. Здавалося б, така маленька церква й така висока увага до неї, на рівні головного архиєрея Української православної церкви США. При-чому, не лише цього року владика Антоній очолює службу Божу тут в апостольський день Петра й Павла, а й чимало років поспіль. Надто дороге йому це місце й люди, пов’язані з його історією та сьогоденням.

«На вічний спогад про вояків організації Українських націоналістів і воїнів Буковинського куреня, які полягли у боротьбі проти загарбників землі української, цю церковцю пам’ятник воздвиг командир і провідник куреня, сотник Петро Войновський, посвятило її духовенство церков українських, у присутності побратимів вояків, земляків буковинців та багатьох друзів року Божого 1975-го липня 12-го, в день Свв.Апостолів Петра і Павла» – написано на меморіальній дошці, що на підмурку церкви.

Сотник Петро Войновський – єдиний з того Буковинського куреня, хто вцілів й кому Всевишній дарував не лише життя, а й щастя приїхати до Америки, облаштуватися тут. Він був успішним будівничим, доробився до непоганих статків, але завжди пам’ятав про своїх бойових побратимів буковинців. Отож, придбавши в американських Карпатах – Кетскільських горах шмат землі, побудував на своєму обійсті на їхню честь церкву-пам’ятник. Немає вже на світі й сотника Петра Войновського, але в літню пору щонеділі правиться тут служба Божа, яку відправляє отець Юрій Базилевський. Сотник Петро Войновський батько пані-матки Оксани Базилевської, дружини отця Юрія зі славного й багатостраждального роду полтавців-харків’ян Базилевських, які свято бережуть пам’ять про українських героїв, які віддали своє життя за Україну, й щороку 12 липня, в день апостолів Петра й Павла, проводять тут храмове свято. «...Сьогодні, в день Святих апостолів Петра й Павла ми згадуємо цих велетнів віри, незламних послідовників віри Христової. Один з них був міцним у вірі, немов камінь. І збудував Христос на камені цьому свою церкву. Другий же, надзвичайно освічена для свого часу людина, вчений-філософ, був спочатку гонителем християн на ім’я Савл,але зійшов на нього в пустелі Дух святий і почув він голос з небес «Савл, Савл, чому женеш ти Мене?» І сталося диво гонитель християн Савл став мудрим апостолом Павлом, полум’яним проповідником науки Христової.

Два різних апостоли, які походять з двох різних родин. Один рибалка, другий вчений, один християнин, другий– переслідувач християн. Цікаво, що саме ці два апостоли вибрані як керманичі церкви, як дві легені Христового організму, як підтвердження того, що Церкві потрібні й прості проповідники, й мудрі теологи. Петро і Павло як два символи: простоти і мудрості, простої життєвої дороги й крутої, тернистої...», – наголосив у своїй проповіді владика Данило. Після Служби Божої відбувся святковий обід, гостинно приготовлений родиною Базилевських-Войновських. Окрасою храмового свята став виступ фольклорного родинного ансамлю «Коріння» з Кергонксону під керівництвом Галини Щепко, чий рід - також українська історія, бо тісно пов’язаний з такими славними іменами як розстріляний НКВД художник Михайло Бойчук та закатований сталінщиною на Соловках один із засновників письменницької групи ВАПЛІТЕ Майк Йогансен.

В суботу 12 липня ц.р. відбулося урочисте святкування храму святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла в Керчгонксоні, Н.Ю. Храм звеличали своєю присутністю владики Метрополит Антоній і Єпископ Даніїл. Вранці перед будинком настоятеля, отця Юрія Базилевського, зібралися сумівська молодь, співаки ансамблю “Доміне” і семинаристи-іподіякони. Зібрані привітали обидвох Владик і хресним ходом з хрестом і хоругвами, відпровадили Владик до церкви св. апостолів Петра і Павла. На порозі храму привітала Владик з хлібом найстарша парафіянка, Ніна Дудар, а дівчатка, Вікторія і Наталія МекМікен вручили квіти обом Владикам. Отець Юрій привітав владик і просив їх молитися за наших парафіян. Підчас привітання о. Юрія і на всій Літургії, співав ансамбль “Доміне”. Співаки “Доміне” приїхали до Америки з Івано-Франківська і відвідують з Владиками парфії Української Православної Церкви в США.

Літургію з Владиками служили о. Юрій, о.Стефан Маслюк з Бріджпорт, Кн., та о. Андрій Покотило з Нью Брітан, Кн., як також о. диякон Антоній Швець з Нью Брітан. На службі був присутній о. Іван Касчак, парох сусідньої Української Католицької Церкви св. Тройці.

Під час малого виходу отці Стефан і Андрій підвели о. Юрія до Владик. Митрополит Антоній благословив о. Юрія і підвищив його до сану протоієрея і надав йому право носити золотий хрест. На наступний день, в неділю, о. Юрій служив першу Літургію як протоієрей з наперстним золотим хрестом його покійного батька, о. Володимира.

Після читання євангелії, Владика Даниїл виголосив змістовну проповідь, як нам усім треба робити добрі діла, а молодь слухала його з захопленням.

Після закінчення Літургії і відспівання церковного гімну, “Боже Великий” всі вийшли з церкви для спільної фотографії.

Після Літургії парафіяни пригостили духовенство і гостей смачним обідом на поляні під чистим небом.

Під час обіду виступив парафіяльний ансамбль “Коріння”. Ансамбль “Коріння” це молоді члени родини Щепків-Гамілтон, Роксолана на скрипці, Зоя на акордеоні, Степан на флейті, а наймолодший Зорян співав соло. Ансамблем провадила мама цих дітей, Галина.

На обіді були присутні члени парафії св. Тройці. Пан Олег Стецик, голова товариства Самопоміч привітав парафію і передав дарунок від товариства. На щастя погода на цей день випала дуже гарна, так що було приємно провести час в гарному товаристві.

Вл. інф.Фото Леопольда Лислоффа та «НГ»

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873