Відзначення 200-ліття Т. Г. Шевченка в осередку митрополії УПЦ США
Taras Shevchenko Anniversary at the Metropolia Center!

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA

CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS

PRESS RELEASE

 

Відзначення 200-ліття Т. Г. Шевченка в осередку Mитрополії УПЦ США

добродійка Ілона Довган

 

Хто б колись міг уявити, що через два століття Шевченкові слова будуть звучати так актуально і реалістично! Уся Україна, ввесь український народ готувався до цієї знаменної дати, присвяченої 200-літньої пам'яті Тараса Григоровича Шевченка. Ми повинні були виповнити його заповіт - згадати нашого поета "незлим, тихим словом" "в сім'ї великій, сім'ї вольній, новій", натомість за свою волю приходиться ще боротися. Сьогодні неможливо слухати шевченківські вірші без сліз і гіркоти...

23 березня 2014 року річниця з дня народження українського поета, художника, громадського діяча та великого патріота Тараса Григоровича Шевченка об'єднала українців у Культурному центрі, в осередку Митрополії Української Православної Церкви США в м. Саут-Баунд-Брук, Нью-Джерсі. Концерт, присвячений цій події, відбувся за сприяння Консисторії УПЦ США та ініціативою Історико-Наукового центру Нью-Джерсі. Програма розпочалася привітанням пані Наталії Гончаренко-Андрець, котра є куратором музею імені Патріарха Мстислава при Науковому і Освітньому комплексі УПЦ США, та презентацією "Шевченко - митець", яка ще раз нагадала всім нам про життєвий та творчий шлях письменника. Після чого пролунала пісня-молитва "Боже великий, єдиний", яку виконав ансамбль "Промінь" разом з усіма присутніми в залі. Тоді Високопреосвященніший владика Антоній - митрополит Української Православної Церкви США виголосив молитву за Україну. Гостем концерту також був поет та есеїст Василь Махно, що говорив про Шевченка в сучасному світі і продекламував свій власний вірш, в якому провів паралель між епохою Шевченка та сучасним Майданом. У святковій програмі взяли участь такі колективи, як вокальний ансамбль "Промінь" під керівництвом Богдани Волянської, хор "Дзвін" під керівництвом Нестора Кизимишина, а також вокальний ансамбль "Доміне" з Івано-Франківська під керівництвом Віталія Мулярчука. Ці колективи виконали найкращі Шевченкові твори покладені на музику, які торкаються самого дна людської душі. Вірші поета пролунали у виконанні Світлани Махно, Христини та Василя Слупських, учнів школи Українознавства при церкві-пам'ятнику св. Андрія. Своєю талановитістю вразила бандуристка та вокалістка Оксана Телепко, яка досконало та емоційно виконала "Плач Ярославни" Шевченка та інші твори.

На завершення Преосвященніший єпископ Даниїл запропонував всім взятися за руки, створити своєрідний ланцюг єднання з Україною і спільно помолитися до Всевишнього Господа за мир і волю українського народу та єдність нашої Батьківщини. Таким чином люди мали можливість збагатитися не тільки культурно, але й духовно, що на теперішній час так необхідно усім нам!

У свій час Тарас Шевченко в свої твори вкладав увесь свій біль та жаль за рідну Батьківщину і часто проливав промінчики надії на світле майбутнє свого народу. Сьогодні ми, у важкий для України час, об'єднуємося всі разом, згадуємо нашого великого митця, передаємо його творчість нашим нащадкам і просимо у милосердного Господа, що страждав на хресті, щоб допоміг і нам та нашим близьким пережити страждання, за нашу матір-Україну!

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873