Втеча від Ірода — втеча від гріха

Втеча від Ірода — втеча від гріха

Сьогодні Євангельська розповідь навчає нас як рано у своєму земному житті Господь наш Ісус Христос почав страждати, щоб принести спасіння усьому роду людському. Можливо ми часом забуваємо що Христос почав страждати ще до того як Він народився. Згадаймо, що не одна родина не відкрила дверей перед Вседівою Марією перед Різдвом ЇЇ сина. Не одна людина не відкрила дверей свого серця Господу.

Пройшло не так багато часу з того дня як ми з вами йшли на світло чудової зірки, яка привела нас до міста Вефлеєм де ми стали свідками цього небувалого чуда. Ми з вами духовно бачили як народився Христос. Ми бачили як Бог наш для нашого спасіння тіло прийняв від Духа Святого і Марії Діви і став чоловіком. І зараз ми бачимо, що ті люди, до яких був посланий Христос, відвертаються від нього, а Цар іудейський Ірод загострює мечі, щоб вбити новонародженого Христа - Немовлятка.

Ось праведний Йосиф, Діва Марія і новонароджений Христос змушені залишити Вефлеєм, залишити Ізраїль, залишити цю землю де жив народ, який отримав від Бога десять заповідей, народ який знав віру істину, але на жаль не зумів розпізнати Сина Божого, що прийшов відкупи все людство від вічної загибелі.

І ось вони біжать від злого задуму Ірода і знаходять пристановище у тій землі з котрої Мойсей вивів народ Іудейській від чотириста літнього рабства. Вони знаходять пристановище в Єгипті, хоч Єгиптяни були ворогами для юдеїв, тому що вони були язичниками і поклонялись звірям.

Це повинно бути прикладом для нас Православних християн, бо ми як юдеї того часу маємо віру істину, ми повинні бути православними в словах і ділах, жити так як вчить нас Христос.

Наш Високопреосвященний Архієпископ Даниїл каже, що різниця між православними і протестантам в тому, що в протестантів сто процентів людей вірять в десять процентів правди, а у нас Православних хоч і 100 процентів правди, тільки 10% людей мають віру і живуть по ній. Ми як охоронителі віри православної повинні бути тим дзеркалом, яке відзеркалює світло Христове по всьому світу.

Сьогодні виникає в нас запитання: чому Христос повинен залишати свою землю та бігти в іншу? Чому Христос не покарав тих хто переслідував Його? Відповідь на це запитання таке: Христос прийшов на землю не для того щоб карати, а для того, щоб врятувати людину, подати їм руку Своєї допомоги, щоб донести до них слово Святого Євангелія.

Чи прийняв Ірод цю руку допомоги, що Всемилостивий Господь простягнув до нього? Чи розкаявся він в своїх злих задумах? Із євангельської розповіді ми бачимо що ні. Навпаки, він ще більше озлобив своє серце. Він віддав жорстокий наказ повбивати усіх дітей від двох років народження в місті Вефлеємі і в околицях його. Ці діти стали першими хто постраждав за Хреста. І як навчає нас Господь, блаженні ті, хто за мене невинно постраждали, бо їхнє буде Царство Небесне, так і ці діти стали святими мучениками, яким Бог відкрив двері Царства Небесного. А Ірода осягнула Божа кара, ще в час його земного життя. Він вмирав в тяжких мукав, і згубив не тільки своє царство, але і своє життя.

Як би він щиро розкаявся, то Господь прийняв би його покаяння. Приклад такого Божого пробачення ми чули сьогодні в читанні святого Апостола. Святий Апостол Павло сповідає нам як він переслідував Христову Церкву, але через велику милість Господню, через покаяння був покликаний Господом до апостольського служіння.

Господь наш Ісус Христос своєю втечею до Єгипту показує добрий приклад, тому що Ірод, був ворог Христа, Ірод символізує гріх, а гріх це протистояння волі Божої. Так і ми, брати і сестри, повинні боятися Ірода—гріха, який є противний нашому Господу, ми повинні уникати його, як це зробив у певний час Господь наш Ісус Христос. І тоді Господь буде з нами нині і по всяк час і на віки вічні. Амінь.

о. Борислав Кронер
Парафія св. Михаїла
Вунсокет, Род-Айленд

Share This:< PreviousNext >
image
Genealogy
01/01/2021
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873