Archpastoral Visit to Seattle, WA!
Archpastoral Visit to Seattle, WA

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA
CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS
PRESS RELEASE

Візит Преосвященнійшого Владики Даниїла до місійної парафії Св. Трійці у м. Сіетл

Приїзд високодуховної особи – це дуже важлива подія в житті парафіян. Вона дає можливість по-іншому споглянути  на своє життя, вчинки, посилює наші духовні відчуття. І архипастерський візит Владики Даниїла є прямим підтвердженням.

В п’ятницю 20 вересня 2013 р місійна парафія Святої Трійці в м.Сіетлі, штату Вашингтон зустрічала Преосвященнішого  Владику Даниїла, правлячого Архієрея Західної Єпархії УПЦ в США. Його візит співпав із святом Різдва Святої Богородиці і Вседіви Марії.

Того ж вечора Владика Даниїл та вірні служили вечірню з Літією. Після вечірні Преосвященний Владика звернувся з повчальним словом, в якому підкреслив, що Богородичне свято є першим великим святом в новому церковному році. Саме це свято є початком нашого спасіння і веде до самої Пасхи.

Присутність Владики духовно зворушила людей і багато вірних спонукала приступити до Святої Тайни Сповіді. Запалені свічки додавали  незвичайної атмосфери в церкві, які своїм спокійним світлом заспокоювали розкаяну душу.

«І згадалася мені наша далека Україна, Почаївська Лавра, свічки, мантії, хрести і душа, яка співає – Господи помилуй, Господи прости».

По закінченню вечірньої всі присутні були запрошенні на перекуску, під час якої спілкувалися і вели розмови на різні теми з Владикою Даниїлом.

Осінь листячко фарбує,
Гарним кольором малює,
Жовтим, золотим, червоним
Розмальовує всі крони.
Ми зберем букет осінній,
Дуже гарний і чарівний,
Покладем до ніг Зірниці –
Неба і землі Цариці.

Свято Різдва Пресвятої Богородиці розпочалося Святковою Божественною Літургією, яку очолював Преосвященніший Владика Даниїл. В цей чудовий сонячний день навіть погода раділа разом з нами, закликаючи душу до молитви в храмі Божому. По закінченню Божественної Літургії, у своїй проповіді Владика пригадав присутнім про Святих Богоотців Йоакима і Анну. Як та вечірня свічка, горіла надія у Йоакима і Анни на те, що Бог їх не залишить і дарує їм дитину. Так і сталось. Вже у зовсім похилому віці народилась у Анни дівчинка, яку батьки присвятили служінню Богу і яка готувалася Богом для народження Ісуса Христа.

У неділю 22 вересня, в останній день свого візиту до Троїцької місійної парафії м.Сіетлі Преосвященніший Владика Даниїл очолив Архієрейську Божественну Літургію з молитвами подяки та проханнями Божого Благословення для парафіяльної родини та її зросту.

Зустріли Владику при вході у храм з хлібом та сіллю голова парафіяльної управи Андрій Пилиповець і голова сестринства Людмила Романюк. А наймолодші парафіяни сказали слова вітання і вручили йому чудові квіти.

Співслужили із Преосвященнішим Владикою настоятель храму Пресвятої Трійці о. Андрій Матлак, а також настоятель храму Св. Івана Хрестителя м. Портланда протоієрей Володимир Зінчишин. Під час Літургії допомагали у служінні вівтарні хлопчики, наставником яких був семінарист Свято-Софіївської семінарії іподиякон Іван Чопко.

У своєму пастирському слові Преосвященніший Владика Даниїл закликав нас тримати усіх і все на почуттях любові, боротися, перемагати любов’ю, бо не можна з’єднатися з Отцем Небесним, коли не полюбиш усі Його творіння. І навіть коли наше життя освітлює призахідне сонечко - не пізно творити добро, з яким ми підемо у вічність.

Вершиною нашого духовного життя є прийняття Господа у наше людське єство через причастя Святих Тайн. Усі достойні та ті, що були готові, приймали Тіло та Кров нашого Спасителя із рук Преосвященнішого Владики.

Під час Богослужіння на всі виголоси Владики та священиків побожно відповідав церковний хор під керівництвом пані Ольги Заїнчковської.

Після цілування хреста присутні були запрошенні до залу на святковий обід, який готували усі прихожани. Зал зустрів людей святково накритими столами, букетами біло-голубих квітів  і приємними усмішками чергових. Коли Владика благословив їжу, з вітальним словом виступили діти. Вони поклали квіти до ікони Св. Богородиці і вручили Владиці чек для дітей у сиротинцях, якими опікується УПЦ США. Ці кошти діти збирали продаючи просфори, які випікали самі під настановою отця Андрія.

Сподіваємось, що цей візит Владики буде далеко не останнім, і він ще не раз радуватиме нас своєю присутністю та словом, сповненим віри до Господа.

Здоров’я Вам і сили на многії літа, дорогий Владико. Несіть слово Боже, сильну віру православну, спонукайте людей до добрих діл і праведного життя.

Archpastoral Visit to Seattle, WA

Archpastoral Visit to Seattle, WA - 09/25/2013

(33 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873