Послання Святішого Патріарха Варфоломія на Пасху Христову 2013 р. Б.

Послання Святішого Патріарха Варфоломія на Пасху Христову 2013 р. Б.

Варфоломій
Милістю Божою
Архієпископ Константинопольський та Нового Риму і Вселенський Патріарх

До всієї Церкви
Благодать, мир та милість воскреслого Христа у славі

Улюблені співслужителі та відданні, боголюбні діти нашої Церкви,

 

Христос Воскрес!

Звістка жінок мироносиць учням Христовим про Його Воскресіння була неймовірною. До того ж, слово, сприйняте спочатку як неймовірне — пізніше підтвердилося Істиною. Воскреслий Господь з'являвся Своїм учням декілька разів.

У наш час, для раціоналістів звістка Воскресіння знову ж таки рахується неймовірною. Але не зважаючи на це, ми вірні, не тільки віримо в це, але й торжествуєємо Воскресіння як справді істинний факт. Ми засвідчуємо це своєю самопожертвою, тому що через воскреслого Христа ми перевершуємо смерть і визволяємося від її страху. Наші серця наповнюються радістю, коли ми повторюємо “Христос Воскрес”. Наші святі, що померли згідно природи, продовжують жити поміж нами, відповідаючи на наші прохання. Світ, що слідує смерті, правдивіший, ніж світ, що передує смерті. Христос воскрес і існує поміж нас. Він пообіцяв бути з нами до кінця світу. Він є нашим другом, братом, лікарем, який дарує нам все найкраще.

Благословенний Господь наш, який воскрес із мертвих, подарувавши вічне життя всім людям. О смерть, де твоє жало? Христос воскрес, виявляючи і висміюючи того, хто раніше хвалився без кінця будучи посміховищем. (див. Канон св. Іоанна Дамаскина, гл. 4, 9-та пісня) Все наповнене світлом і наші серця переповнені безкінечною радістю.

Більше ніж радістю, вони наповнені силою. Той, хто вірить у воскресіння, не боїться смерті, а хто не боїться смерті, той духовно неподатливий і непохитний так сильно, як те, що може бути найбільшою загрозою для більшості і для невіруючих, є маленьким значенням для християнина., так як це є вхід у саме життя. Віруючий християнин живе воскресінням навіть ще перед природною смертю.

Наслідком Воскресіння є преображення світу. Воно надихає душу. А натхненна душа приваблює інші душі до свого шляху, коли ці душі піднесенні справжньою радістю безсмертя. Христове Воскресіння і наше особисте воскресіння не є теоретичною істиною. Вони є догмою віри. Вони є фізичною реальністю. Вони є сила, що перемагає світ незважаючи на дуже великі гоніння проти них. “А оце перемога, що світ перемогла, віра наша.” ( І Ін. 5:4) у Його Воскресінні. Через Воскресіння людство покликане благодаттю до божества. Через перемогу світла Воскресіння над нечистими пристрастями, божественне божевілля та дивна любов, що перевершують людські межі, утворюються у наших душах.

Отже, Христос Воскрес! Наші серця наповненні світлом та радістю Воскресіння. Ми наближаємось до Воскреслого Господа з достовірністю і простотою. Так як пророк Давид говорить, що наш Бог, Який доглядає за нашими серцями з небес, “серцем скорботним і смиренним не погордує.” (Пс. 50:19)

Воскресіння це наша сила, надія, радість і насолода. Через Воскресіння, ми перевершуємо біль і печаль за всі злодіяння цього звичайного, світського життя. Воскресіння це Божа відповідь на безпорадність пораненого людства перед стражданнями світського людства.

Ми не піддаємося труднощам та домаганням сучасного світу. Зібрання наляканих учнів Господа у верхній кімнаті в Єрусалимі підбадьорує нас. Ми не боїмося, тому що, ми любимо кожного, так як Він полюбив нас і віддав Своє життя за нас. Таємно і невидимо, Господь супроводжує нас. Нам лиш потрібно мати — і ми справді маємо — любов. Бо через любов ми розуміємо силу Таїнства, ми розуміємо саме таїнство.

Коли інші вагаються, “накопичуючи свої діла у товстих пучках” (вечірня Блудного Сина), то ми хвалимось. Якщо ми не “переможемо висівку наших [грішних і пристрасних] дій вітром Його милосердя на тоці покаяння”, то Воскреслий Господь є Любов, яка розвіює всі види темряви та страху, що оточують нас, входячи у наші серця та наш світ, навіть коли двері зачиненні. Він “залишається з нами” назавжди через хрест любові. Його покликання — це мир і він дарує нам Свій мир. Могутні цього світу заручаються і обіцяють мир, але ніколи не можуть його реалізувати чи створити. А сила Божественної Любові, Миру та Премудрості залишаються поверх людської паніки. Це не можна побачити на горизонті реальності чи поверхневості переконання людини. Навпаки, це є серце людства, центр життя, Господь життя і смерті. Це є Істина.

Незаперечна перевага Сили невидимо контролює панування та всім керує, особливо коли “розум багатьох перебуває у темряві.”

Під час постійних розривів у цілому світі, надія всіх віків, Премудрість Божа, це присутність рішення та балансу. У часи розпаду та очікуваної смерті, ми маємо суть Воскресіння та силу нашої переконаності у Христі.

Мир, що походить від Нього, хто смертю смерть переміг через Його самоопорожнення, разом із радістю любові, береться і зціляється наше сучасне людство, яке зітхає і мучиться так як усе створіння, що стогне і скаржиться з нами, які “чекають синівства та відкуплення”, а також “волю слави Божих дітей”. (Рим. 8:20-23)

Воістину Господь Воскрес, дорогі отці, брати і сестри!

Свята Пасха 2013 р. Б.

Варфоломій Константинопольський
Ваш палкий молільник перед Богом

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2022
Calendar 2022
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873