Пасхальне Послання Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України у 2013 році Божому

Пасхальне Послання Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України у 2013 році Божому

“Світися, світися, Новий Єрусалиме, слава бо Господня над Тобою зійшла...”
(Пісня 9 Пасхального Канону св. Іоана Дамаскина)

Всечесне Духовенство, Преподобне Чернецтво, Дорогі Брати і Сестри, Улюблена Молодь Української Православної Церкви,

“ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!”

Сьогодні мільйони вірних – старі і молоді, здорові і немічні, багаті і вбогі, освічені і неосвічені разом підносять свої голоси й з глибини своєї душі прославляють Всевишнього Бога і вітають один одного гучними словами: “Христос Воскрес! Воістину Воскрес!”

Нас об’єднує радість, що Христос воскрес і нам дарував вічне життя. Христос воскрес, розбивши окови пекельні й звільнив людство від вічної смерти. Це та радісна й “Добра вістка” з якою Воскреслий Христос посилає у світ Своїх Святих Апостолів і всіх християн свідчити й проповідувати, “щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне” (Ін 3:15).

Нас об’єднує віра в Того, Хто казав: “Я є дорога, і істина, і життя; ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене” (Ін 14:6). Воскресіння Христове безсумнівний доказ того, що Він Син Божий, а не тільки Учитель, Пророк, або Проповідник. Його перемога над смертю заохочує, – навіть примушує –, нас іти дорогою Його життя і приймати Його навчання за істину. Сповняючи Його заповіді ми віримо, що Воскреслий Христос і нас виведе із тління земного життя до небесної вічности.

Нас об’єднує надія, що скільки б ми не падали і піднімалися, скільки б ми не піддавалиcя спокуcам і не грішили, Христова безмежна і безумовна любов до свого творіння, яку Він виявив на Хресті, сказавши розбійникові, “сьогодні ж будеш зі Мною в раю” (Лк 23:43) –, буде виявлена і нам після нашого покаяння. Наша надія підсилюється словами, які звучать у Слові св. Івана Золотоустого на Великодній Утрені, “...увійдіть всі в радість Господа Свого... Богаті й убогі разом веселіться... нехай ніхто не засмучується гріхами, бо прощення з гробу засяяло...”.

Нас об’єднує любов, яку виявив супроти нас Христос, беручи на Себе всі наші гріхи. Він їх поніс на Голгофу, за нас страждав, помер і воскрес. Ми виявляємо любов до Христа, коли ми виконуємо Його заповідь про любов, “... як Я полюбив вас, так і ви любіть один одного. З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою” (Ін 13:34-35).

Дорогі Брати і Сестри, перебуваючи в радості Воскреслого Христа і озброєні вірою, надією і любов’ю, ми покликані поширювати єдність і мир серед наших рідних, серед нашого народу і серед людей по всьому світу.

У цьому особливому році, коли Український Народ відзначує 1025-ліття від хрещення Руси-України св. Володимиром, ми повинні принести в жертву Богові нашу вдячність, що Воскреслим Христом ми витримали понад 1000 років і подолали страшні випробування і дожили побачити незалежну Україну, і значні, видимі кроки до єднання Українського Православ’я. Воскреслим Христом і нашою наполегливою і відданою працею ми зможемо перемогти всі труднощі, щоб наблизити наше життя до ідеалу Ним проповідуваного. “Очистьмо почуття і побачимо Христа, неприступним світлом воскресіння осяяного, і щоб ясно почули, як каже: ‘Радуйтеся’, пісню перемоги співаючи”. (Тропар 1, I-ої Пісні Пасхального Канону св. Івана Дамаскина).

Колись принесли дари Христові – миро, ладан, і золото. Сьогодні наші дари Христові повинні бути – єдність, мир, і злагода.

З нагоди Світлого Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, закликаючи всіх до Христоподібного життя, вітаємо ввесь побожний Український Нарід у рідній Україні, в США, в Канаді, в Західній Європі, в Австралії, в Новій Зеландії, та Південній Америці, і бажаємо його синам і дочкам миру і радості, віри, надії і любові.

“Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах життя дарував”.

З архипастирським благословенням,

† ЮРІЙ, Митрополит Української Православної Церкви Канади
† АНТОНІЙ, Митрополит Української Православної Церкви США
Місцеблюститель Української Православної Церкви в Діаспорі
† ІОАН, Архиєпископ Української Православної Церкви в Діаспорі
† ЄРЕМІЯ, Архиєпископ Української Православної Єпархії Бразилії та Південної Америки
† ІЛАРІОН, Єпископ Української Православної Церкви Канади
† АНДРІЙ, Єпископ Української Православної Церкви Канади
† ДАНИЇЛ, Єпископ Української Православної Церкви США

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873