Пасхальне Послання Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України у 2013 році Божому

Пасхальне Послання Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України у 2013 році Божому

“Світися, світися, Новий Єрусалиме, слава бо Господня над Тобою зійшла...”
(Пісня 9 Пасхального Канону св. Іоана Дамаскина)

Всечесне Духовенство, Преподобне Чернецтво, Дорогі Брати і Сестри, Улюблена Молодь Української Православної Церкви,

“ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!”

Сьогодні мільйони вірних – старі і молоді, здорові і немічні, багаті і вбогі, освічені і неосвічені разом підносять свої голоси й з глибини своєї душі прославляють Всевишнього Бога і вітають один одного гучними словами: “Христос Воскрес! Воістину Воскрес!”

Нас об’єднує радість, що Христос воскрес і нам дарував вічне життя. Христос воскрес, розбивши окови пекельні й звільнив людство від вічної смерти. Це та радісна й “Добра вістка” з якою Воскреслий Христос посилає у світ Своїх Святих Апостолів і всіх християн свідчити й проповідувати, “щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне” (Ін 3:15).

Нас об’єднує віра в Того, Хто казав: “Я є дорога, і істина, і життя; ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене” (Ін 14:6). Воскресіння Христове безсумнівний доказ того, що Він Син Божий, а не тільки Учитель, Пророк, або Проповідник. Його перемога над смертю заохочує, – навіть примушує –, нас іти дорогою Його життя і приймати Його навчання за істину. Сповняючи Його заповіді ми віримо, що Воскреслий Христос і нас виведе із тління земного життя до небесної вічности.

Нас об’єднує надія, що скільки б ми не падали і піднімалися, скільки б ми не піддавалиcя спокуcам і не грішили, Христова безмежна і безумовна любов до свого творіння, яку Він виявив на Хресті, сказавши розбійникові, “сьогодні ж будеш зі Мною в раю” (Лк 23:43) –, буде виявлена і нам після нашого покаяння. Наша надія підсилюється словами, які звучать у Слові св. Івана Золотоустого на Великодній Утрені, “...увійдіть всі в радість Господа Свого... Богаті й убогі разом веселіться... нехай ніхто не засмучується гріхами, бо прощення з гробу засяяло...”.

Нас об’єднує любов, яку виявив супроти нас Христос, беручи на Себе всі наші гріхи. Він їх поніс на Голгофу, за нас страждав, помер і воскрес. Ми виявляємо любов до Христа, коли ми виконуємо Його заповідь про любов, “... як Я полюбив вас, так і ви любіть один одного. З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою” (Ін 13:34-35).

Дорогі Брати і Сестри, перебуваючи в радості Воскреслого Христа і озброєні вірою, надією і любов’ю, ми покликані поширювати єдність і мир серед наших рідних, серед нашого народу і серед людей по всьому світу.

У цьому особливому році, коли Український Народ відзначує 1025-ліття від хрещення Руси-України св. Володимиром, ми повинні принести в жертву Богові нашу вдячність, що Воскреслим Христом ми витримали понад 1000 років і подолали страшні випробування і дожили побачити незалежну Україну, і значні, видимі кроки до єднання Українського Православ’я. Воскреслим Христом і нашою наполегливою і відданою працею ми зможемо перемогти всі труднощі, щоб наблизити наше життя до ідеалу Ним проповідуваного. “Очистьмо почуття і побачимо Христа, неприступним світлом воскресіння осяяного, і щоб ясно почули, як каже: ‘Радуйтеся’, пісню перемоги співаючи”. (Тропар 1, I-ої Пісні Пасхального Канону св. Івана Дамаскина).

Колись принесли дари Христові – миро, ладан, і золото. Сьогодні наші дари Христові повинні бути – єдність, мир, і злагода.

З нагоди Світлого Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, закликаючи всіх до Христоподібного життя, вітаємо ввесь побожний Український Нарід у рідній Україні, в США, в Канаді, в Західній Європі, в Австралії, в Новій Зеландії, та Південній Америці, і бажаємо його синам і дочкам миру і радості, віри, надії і любові.

“Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах життя дарував”.

З архипастирським благословенням,

† ЮРІЙ, Митрополит Української Православної Церкви Канади
† АНТОНІЙ, Митрополит Української Православної Церкви США
Місцеблюститель Української Православної Церкви в Діаспорі
† ІОАН, Архиєпископ Української Православної Церкви в Діаспорі
† ЄРЕМІЯ, Архиєпископ Української Православної Єпархії Бразилії та Південної Америки
† ІЛАРІОН, Єпископ Української Православної Церкви Канади
† АНДРІЙ, Єпископ Української Православної Церкви Канади
† ДАНИЇЛ, Єпископ Української Православної Церкви США

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
Prayer Books
image
Calendar 2021
image
Prayer Book

  

Recent Galleries

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873