Subdeacon Vasyl Pasakas Ordained to Holy Deaconate!
Subdeacon Vasyl Pasakas Ordained to Holy Deaconate!

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA
CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS
PRESS RELEASE

Subdeacon Vasyl Pasakas Ordained to Holy Deaconate!
By Rev. Fr. Vasyl and Dobrodijka Ilona Dovgan

Суботнього сніжного ранку 16 березня 2013 року Божого семінарійна каплиця Трьох Святителів знову відкрила свої двері для вірних та духовенства цього разу з нагоди Таїнства дияконської хіротонії іподиякона Василя Пасакаса, який після довгих років навчання та випробовувань свого покликання нарешті сподобився благодаті рукоположення в сан диякона.

Отець Василь Завірюха, проректор семінарії, зустрів Преосвященнішого Єпископа Даниїла при вході до каплиці зі словами привітання, наголошуючи, що сьогоднішній день буде по-особливому духовно піднесеним, оскільки це є остання субота перед Великим Постом.

Божественну Літургію служив Преосвященніший Владика у присутності Високопреосвященнішого Митрополита Антонія разом із 11-ма священнослужителями та протодияконом Ігором Махлаєм, дияконами Филипом Гарендзою та Джеймсом Кернсом.

Розділити цю величну подію з'їхалися вірні як із ближніх околиць, так і з Нью-Йорку, Картарету та інших міст.

Цей невеликий храм сповнився молитовним співом за участю хору церкви-пам'ятника св. Андрія під керівництвом Михайла Андреця. Особливим моментом був прихід усіх дітей разом з вчителями із школи Українознавства, де іподиякон Василь вже кілька років поспіль викладає предмет релігії. Поява цих дітей додала ще більшого зворушення до процесу хіротонії і, безумовно, зворушила серце самого іподиякона, який, на очах у своїх учнів, з їхньою підтримкою, став дияконом.

Диякон Василь Пасакас розпочав своє навчання у духовній семінарії м. Івано-Франківська, після закічення продовжив свій духовний шлях у академії, де саме і був обраний для навчання тут, у семінарії св. Софії. Зараз диякон Василь на порозі завершення свого навчання. І сьогоднішній день є результатом усіх намагань на протязі всіх цих років.

Благодать Святого Духа, яка зійшла на нового диякона через руки Преосвященнішого Єпископа Даниїла, наповнила храм та торкнулася сердець кожного із присутніх, так, що всі на виголос владики “Аксіос!” одноголосно відповіли “Аксіос! Аксіос! Аксіос!”. Тепер диякон Василь та його молода дружина Оксана стали разом на стежину служіння Богові, на шлях благословенний, хоча і доволі тернистий.

Після закінчення Божественної Літургії владика Даниїл в першу чергу звернувся до дітей, які покинули навчання і прийшли розділити цю подію. Владика розповів дітям про те, що сьогодні відбулося в цій каплиці. А згодом звернувся до всіх присутніх, розповівши про диякона Василя, як про людину, відповідальну та віддану своєму покликанню, як про людину, яка присвячує свій вільний час на благо інших, так як він вже тричі подорожував з владикою до інтернатів України та присвячував своє літо для роботи із тяжко хворими дітьми. Отож, користуючись цією урочистою нагодою, владика Даниїл передав дияконові Василю браслет, виготовлений дівчинкою з інтернату, яка пам'ятає його і зробила цей невеличкий подарунок спеціально для нього. Також владика вручив нововисвяченому дияконові свідоцтво про здійснення Таїнства хіротонії, яке містить також список обов'язків диякона.

У свою чергу диякон Василь зі сльозами радості висловив свою подяку владикам, священикам, братам-семінаристам , своїм учням та усім присутнім, за їхню підтримку. А також звернувся до своїх батьків, які мали нагоду споглядати все це дійство через інтернет, і подякував, за те, що вели його до цього моменту, підтримували та молилися.

Згодом усі бажаючі мали можливість особисто привітати диякона та розділити святковий обід, приготовлений зусиллями повара семінарії п. Марії Морозовської.

Subdeacon Vasyl Pasakas Ordained to Holy Deaconate!

Subdeacon Vasyl Pasakas Ordained to Holy Deaconate! - 03/16/2013

(44 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873