Archpastoral Services at the Metropolia Center of the Church!
Archpastoral Services at the Metropolia Center!

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA
CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS
PRESS RELEASE

Молитовні Вшанування в Духовному Осередку Митрополії УПЦ США
добродійка Ілона Довган

Щороку 29 січня український народ вшановує пам’ять загиблих молодих хлопців-студентів у битві під Крутами. З цієї нагоди у вівторок ввечері Преосвященніший Єпископ Даниїл разом із семінаристами відслужили заупокійну літію в каплиці Свято-Софіївської Української Православної Богословської семінарії в Савт Бавнд Бруці, Н. Дж., за увіковічнення пам’яті та прийняття до Царства Небесного близько 300 душ спочилих молодих студентів, які не встигли навіть підготувати себе до тих чи інших бойових дій. Бій під Крутами є однією чи не найтрагічнішою та найзворушливішою подією в історії нашого народу, адже в оборону Києва стали юні та недосвідченні, проте хоробрі серцем люди, які загинули в нерівному бою.

Наступного дня 30 січня 2013 року ієрархи, духовенство та вірні також присвятили свої молитви цій події під час Літургії.

В цей день  владика Митрополит Антоній відслужив Божественну літургію вперше як первоієрарх Української Православної Церкви США в центрі Митрополії у церкві-пам’ятнику св. Андрія разом з Преосвященнішим Єпископом Даниїлом та місцевим духовенством.
 
У своїй проповіді настоятель церкви-пам’ятника св. Андрія, отець Юрій, говорив про блаженства, що були згадані в Євангелії, і закликав усіх вірних наслідувати їх, щоб досягти життя вічного. Користуючись нагодою отець висловив привітання Владиці Антонію з нагоди його Дня народження та Дня ангела від імені усієї громади. Адже в цей день наша свята Церква також згадує пам’ять св. Антонія Великого – подвижника монашого життя.  Отець зауважив, що одним із найбільших благословень та блаженств для Церкви є саме такий Митрополит, який так віддано присвячує себе для служіння Богові та нашій святій Церкві.

Преосвященніший Владика Даниїл приєднався до привітань отця і додав кілька слів про життя св. Антонія Великого, провівши своєрідну паралель із життям Митрополита, який не даремно обрав собі монаше ім’я цього святого. Також Владика згадав про українську історичну подію – битву під Крутами та зробив невеличкий екскурс в історію, назвавши всіх загиблих юнаків, свого роду, мучениками, що віддали своє життя за волю та незалежність своєї країни.

По закінченні богослужіння іподиякони Іван Чопко та Филип Гарендза від імені усіх семінаристів з букетами квітів привітали Високопреосвященнішого Митрополита Антонія з його Днем народження та Днем ангела та подякували за його присутність у їхньому житті й постійну підтримку.

Владика Митрополит висловив усім сердечну подяку за привітання та молитви та поділився з усіма присутніми враженнями про день своєї інтронізації, про те молитовно-духовне піднесення, яке наповнювало всіх присутніх при цій історичній події.
 
Після цілування хреста та усіх привітань, Преосвященніший Єпископ Даниїл запросив усіх до семінарії на святковий обід, що був приготований невтомними зусиллями повара семінарії, п. Марії Морозовської.

Archpastoral Services at the Metropolia Center of the Church!

Archpastoral Services at the Metropolia Center of the Church! - 02/01/2013

(8 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873