Відзначення Дня Соборності України в осередку Митрополії УПЦ США
Ukrainian Unity Day at the Metropolia Center

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA
CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS
PRESS RELEASE

Відзначення Дня Соборності України в осередку Митрополії УПЦ США
добродійка Ілона Довган

Щорічно 22 січня вся Україна та українська діаспора святкує День Соборності. Яке ж значення має для нас, українців, це свято? Адже проголошений Акт злуки УНР та ЗУНР був політичним та юридичним, проте не відбувся на державному рівні, Україна продовжувала бути епіцентром загарбницьких війн. Це свято є дуже символічним і несе за собою ідею єдності українського народу. Саме тому ми так урочисто щороку піднімаємо прапор у супроводі гімну і віддаємо шану цьому дню.

Український народ століттями потерпав від нападу ворогів з різних сторін, які, роздирали українські землі. Так, західна Україна довший перебувала під владою Польщі та Австро-Угорщини, а східна - під владою Російської імперії.

У 1919 році 22 січня був гарний, погідний, злегка морозяний день, о 9 годині ранку в усіх церквах заграли дзвони, заспівали хори, урочистим волевим духом наповнилася вся Україна. О полудні на Софіївській площі під тріумфальною аркою, прикрашеною старовинними гербами, розпочалася урочиста церемонія проголошення Акту злуки. «…Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу.»(З Універсалу Директорії).

Отож, сьогодні всі свідомі українці так само урочисто святкують цей великий День духовного об’єднання свого народу.

Не оминуло це свято і осередку нашої Митрополії у С. Баунд Бруку. О полудні, як і 94 роки тому, у церкві-пам’ятнику св. Андрія зібралися парафіяни, працівники, члени Консисторії та гості, щоб відслужити молебень за мир та добробут України та її народу. Молебень відслужили первоієрарх УПЦ США Високопреосвященніший митрополит Антоній та Преосвященніший єпископ Даниїл - голова Консисторії Церкви у співслужінні місцевого духовенства. У духовній єдності з піднятим синьо-жовтим прапором об’єдналисяукраїнці різних поколінь, щоб помолитися за свій знівечений народ.

На богослужінні були присутні представники генерального консульства України в Нью-Йорку – генеральний консул Ігор Сибіга та віце-консул Костянтин Ворона та представники Постійного Представництва України при ООН.

У своїх прмовах-зверненнях, обидва архиєреї Церкви зробили невеликий екскурс в історію, коли Україна, з часів роздробленості Київської Русі, невтомно боролася проти ворогів-загарбників. Високопреосвященніший владика Антоній звернув увагу на те, що і зараз український народ переживає нелегкі часи боротьби та розбрату, тому цей День соборності повинен нам нагадати, що крізь усі поневіряння, ми одного разу таки зуміли досягнути братньої єдності. Преосвященний владика Даниїл звернув увагу на те, що наші молитви та віра в Бога завжди допомагали нам піднятися з колін та далі йти вперед, непокладаючи рук. Отож, ми повинні продовжувати молитися, щоб Господь подав нам сили, терпіння та любові.

До вірних також зі словом звернувся і п. Ігор – генеральний консул, який закликав нас усіх до співпраці, підтримки та розуміння одне одного, особливо тут, далеко за межами нашої Батьківщини.

Після молебня представники консульства та духовенство відправилися до хреста, щоб покласти квіти та вшанувати пам’ять тих, які загинули в боротьбі за волю України.

Ця урочистість завершилася не менш святковим обідом у прицерквовному залі, який старанно приготувала п. Марія, повар семінарії св. Софії, разом зі своїм сином Володимиром та працівниками Консисторії.

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873