Різдво Христове у Чікаго ІЛ

Христос Рождається! Славімо Його!

Святий і радісний день Різдва Христового ми всі чекаємо з нетерпінням і трепетом, оскільки воно є одним з найголовніших празників для християн і сімейним святом багатьох людей.

Святкові Різдвяні дні покликані не тільки подарувати радість, але ще й розповісти людям про велику жертву та любов Бога до людей, нагадати нам про важливість вічних цінностей: милосердя, чесності, щедрості, милості і турботи до ближнього.  Для багатьох - це ще одна сходинка у духовних пошуках істини і сенсу усього свого життя.  

Різдво Христове - одне з найкрасивіших християнських свят. В усьому християнському світі Народження Господнє завжди святкується з особливим благоговінням.  У день Різдва уже всюди стоять прикрашені ялинки, що символізують євангельське дерево, горять свічки, подібно до тих, які горіли у Вифлеємській стаєнці.  За традицією, в цей день віруючі християни ходять від хати до хати з Колядою на вустах, прославляючи Новонародженого Христа.

Різдво - це дійсно родинне свято.  Прекрасна традиція відзначати його у сімейному колі, разом з дітьми, існує здавна.  Вона зближує та об'єднує усю сім'ю, коли за одним столом рідні нам люди.  Різдву Христовому передує Святвечір- останній день Різдвяного посту.  За церковним уставом, у цей день дотримується строгий піст з повним утриманням від іжі "до першоі зірки", яка символізує Різдвяну Зірку, що сповістила волхвам про Різдво Христа.  

На Святвечір у старовину стіл посипали сіном, потім стелили скатертину.  Посередині столу ставилася кутя та іншістрави, приготовані руками господині, сповненими турботи і доброти.  У храмах в ці святкові вечірні години йшло урочисте і надзвичайно святкове богослужіння...

6 січня цього року наша парафія Святого Князя Володимира у Чикаго Украінськоі Православноі Церкви у США відзначала Різдвяний Святвечір.  Після вечірнього богослужіння зібралося біля сотні парафіян і прихожан, щоб по-родинному затишно, святково і урочисто розділити святкову вечерю, яку приготувало наше Сестрицтво Святоі Княгині Ольги під проводом пані Надіі Брюшенко. Щасливим настроєм сповнений був храм від зустрічі з тими парафіянами, які живуть на даний час далеко від Чикаго, в інших штатах, однак, незважаючи на відстань та свій вік, прибули, аби розділити з нами радість Різдва Христового.

Наступного дня, 7 січня, проходила урочиста Літургія, присвячена Різдву Христовому.  Цього року іі звершував новий настоятель Катедри Св. Володимира о. Іван Лимар у співслужінні з о. Миколою Ділендорфом та протодияконом Андрієм Фрончаком.  Божественна Літургія була відслужена надзвичайно молитовно і чинно.  У виконанні нашого кафедрального хору "Боян" під керівництвом диригента Володимира Поповича звучали твори видатних композиторів, зокрема таких як: Бортнянський, Архангельський, Леонтович, Стеценко, Кошиць та ін.

Глибинний змістзначення Різдва Христового для спасіння людства пролунав у проповіді отця Івана. Після проголошення протодияконом Андрієм многоліття усім присутнім та нашим рідним в Америці та Украіні, пан Ярослав Ворожбит чудово віншував духовенству, парафіянам та прихожанам.

По завершенні урочистоі Літургіі отець Іван і добродійка Лілія запросили людей до себе на святковий обід, чим показали свою гостинність, щедрість, відкритість, доброзичливість та любов до парафіян та гостей свята. У домі отця Івана залунав святковий спів Коляди, якою гості прославили Новонародженого Христа-Спасителя і привітали отця настоятеля та його сім'ю. Люди розходились по своіх домівках у припіднятому настроі, несучи радість Різдва у повсякденне життя своіх родин.

Чудові святкові фотографіі були зроблені старшою дочкою о.Івана, Світланою Лимар.

З Різдвом Христовим, дорогі брати і сестри!

Добродійка Марія Фрончак 

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
Prayer Books
image
Calendar 2021
image
Prayer Book

  

Recent Galleries

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873