Різдво Христове у Чікаго ІЛ

Христос Рождається! Славімо Його!

image
image

Святий і радісний день Різдва Христового ми всі чекаємо з нетерпінням і трепетом, оскільки воно є одним з найголовніших празників для християн і сімейним святом багатьох людей.

Святкові Різдвяні дні покликані не тільки подарувати радість, але ще й розповісти людям про велику жертву та любов Бога до людей, нагадати нам про важливість вічних цінностей: милосердя, чесності, щедрості, милості і турботи до ближнього.  Для багатьох - це ще одна сходинка у духовних пошуках істини і сенсу усього свого життя.  

Різдво Христове - одне з найкрасивіших християнських свят. В усьому християнському світі Народження Господнє завжди святкується з особливим благоговінням.  У день Різдва уже всюди стоять прикрашені ялинки, що символізують євангельське дерево, горять свічки, подібно до тих, які горіли у Вифлеємській стаєнці.  За традицією, в цей день віруючі християни ходять від хати до хати з Колядою на вустах, прославляючи Новонародженого Христа.

Різдво - це дійсно родинне свято.  Прекрасна традиція відзначати його у сімейному колі, разом з дітьми, існує здавна.  Вона зближує та об'єднує усю сім'ю, коли за одним столом рідні нам люди.  Різдву Христовому передує Святвечір- останній день Різдвяного посту.  За церковним уставом, у цей день дотримується строгий піст з повним утриманням від іжі "до першоі зірки", яка символізує Різдвяну Зірку, що сповістила волхвам про Різдво Христа.  

На Святвечір у старовину стіл посипали сіном, потім стелили скатертину.  Посередині столу ставилася кутя та іншістрави, приготовані руками господині, сповненими турботи і доброти.  У храмах в ці святкові вечірні години йшло урочисте і надзвичайно святкове богослужіння...

6 січня цього року наша парафія Святого Князя Володимира у Чикаго Украінськоі Православноі Церкви у США відзначала Різдвяний Святвечір.  Після вечірнього богослужіння зібралося біля сотні парафіян і прихожан, щоб по-родинному затишно, святково і урочисто розділити святкову вечерю, яку приготувало наше Сестрицтво Святоі Княгині Ольги під проводом пані Надіі Брюшенко. Щасливим настроєм сповнений був храм від зустрічі з тими парафіянами, які живуть на даний час далеко від Чикаго, в інших штатах, однак, незважаючи на відстань та свій вік, прибули, аби розділити з нами радість Різдва Христового.

Наступного дня, 7 січня, проходила урочиста Літургія, присвячена Різдву Христовому.  Цього року іі звершував новий настоятель Катедри Св. Володимира о. Іван Лимар у співслужінні з о. Миколою Ділендорфом та протодияконом Андрієм Фрончаком.  Божественна Літургія була відслужена надзвичайно молитовно і чинно.  У виконанні нашого кафедрального хору "Боян" під керівництвом диригента Володимира Поповича звучали твори видатних композиторів, зокрема таких як: Бортнянський, Архангельський, Леонтович, Стеценко, Кошиць та ін.

Глибинний змістзначення Різдва Христового для спасіння людства пролунав у проповіді отця Івана. Після проголошення протодияконом Андрієм многоліття усім присутнім та нашим рідним в Америці та Украіні, пан Ярослав Ворожбит чудово віншував духовенству, парафіянам та прихожанам.

image
image
image
image

По завершенні урочистоі Літургіі отець Іван і добродійка Лілія запросили людей до себе на святковий обід, чим показали свою гостинність, щедрість, відкритість, доброзичливість та любов до парафіян та гостей свята. У домі отця Івана залунав святковий спів Коляди, якою гості прославили Новонародженого Христа-Спасителя і привітали отця настоятеля та його сім'ю. Люди розходились по своіх домівках у припіднятому настроі, несучи радість Різдва у повсякденне життя своіх родин.

Чудові святкові фотографіі були зроблені старшою дочкою о.Івана, Світланою Лимар.

З Різдвом Христовим, дорогі брати і сестри!

Добродійка Марія Фрончак 

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873