Ukrainian Diplomats Honor the Memory of Their Forefathers!
Ukrainian Diplomats Honor the Memory of Their Forefathers!

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA
CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS
PRESS RELEASE

Відзначення Дня Соборності України в Mитрополії УПЦ в США!

У вівторок, 24 січня 2012 року представники дипломатичного корпусу Постійного Представництва України в ООН та Генерального Консульства України в Ню Йорку, на чолі із генеральним консулом України в Ню Йорку паном Сергієм Погорельцевим відвідали духовний осередок митрополії Української Православної Церкви в США в Савт Бавнд Бруці, Н. Дж., та взяли участь у подячному молебні з нагоди відзначення Дня Соборності України.

Преосвященний єпископ Даниїл, правлячий архиєрей Західної Єпархії УПЦ в США відслужив молебень у співслужінні із настоятелем церкви-пам'ятника Святого Андрія Первозваного протоієреєм Юрієм Сівком та о. Миколою Фiликом, а також викладачами Свято-Софіївської Української Православної Богословської Семінарії св. Софії: протоієреями Іваном Гарвієм, Василем Завірюхою та дияконом Михайлом Саваринським. Розпочинаючи подячний Молебень до Христа Спасителя, владика Даниїл у своєму зверненні звернув увагу на історичний та духовний аспект свята Дня Соборності, на котре зібрались численні парафіяни та дипломати України. Зокрема владика зазначив, що “ ... 9З роки тому — 22 січня 1919 року, на Софійському Майдані, було проголошено Універсал про Єдину Соборну Україну. Тоді, в тривожні та неспокійні дні боротьби за волю, була відновлена єдина Українська держава, котра пройшла через неабиякі історичні, духовні, моральні та економічні випробовування. Проте, 9З роки пізніше, в Україні, на жаль, знову неабиякі історичні, духовні, моральні та економічні випробовування. Кожному з нас слід усім пам'ятати жертви, котрі були зроблені нашими пращурами задля усвідомлення світом, що Україна та українці є великим та єдиним народом, котрий готовий відстоювати свою гідність серед рівних йому європейською та світовою громадськістю — країнами ... Проте, лиш тоді, коли ми усвідомимо наші духовні та національні надбання та в покорі сердець віддамось в опіку Господню та під покров Пресвятої Богородиці, і одночасно збагнемо своє правдиве місце серед країн світу — ми будемо соборною державою, яка об'єднує, огортає всіх дітей прабатьківської Батьківщини — мільйонів людей в Україні, США, Канаді, Австралії та Новій Зеландії, Європі, країнах Азії, тощо, котрі є правдивими дітьми України та живуть її духовними і культурними цінностями ...”

Після закінчення Богослужіння та виголошення молитви за Україну, громада молитовно згадала в своїх молитвах героїв України, котрі віддали своє життя за волю та незалежність. В кінці Подячного Молебня, генеральний консул України в Ню Йорку Сергій Погорельцев звернувся до парафіян та громади із словами привітань від міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка, посла України в США Олександра Моцика та постійного представництва України в ООН посла Юрія Сергеєва. В своєму особистому привітанні генеральний консул Погорельцев зазначив, що в дійсності, 20-те століття залишило нам у спадок події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом — Днем Соборності.

На закінчення Владика Даниїл поділився із учасниками урочистого святкування своїми  спогадами із дитинства, та уроками історії, котрі радикально змінили історію та життя покоління владики, старших та молодших від нього, після розпаду Радянської влади в Україні, коли правдива історія України знайшла своє місце в серцях мільйонів громадян незалежної України.

День закінчився молитовним ходом та покладанням квітів від імені дипломатів України до пам'ятника “Борцям за Волю України” на кладовищі св. Андрія Первозваного на території духовного осередку митрополії Української Православної Церкви в США в Савт Бавнд Бруці, Н. Дж.

Ukrainian Diplomats Honor the Memory of Their Forefathers!

Відзначення Дня Соборності України в митрополії УПЦ в США - 01/23/2012

Відзначення Дня Соборності України в митрополії УПЦ в США!

(11 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873