Притча про сіяча

Притча про сіяча

В імя Отця і Сина і Святого Духа.Амінь.

Возлюбленні в Хресті брати та сестри. Слава Ісусу Христу!

В сьогоднішньому Євангелії Господь говорить притчу про сіяча. Ученики запитали Його - що значить притча оця? Отож разом з ними і ми запитаємо, щоб навчитися, як ми повинні слухати та сприймати слово Боже! Це найголовніше, що є в житті людському, - дізнатися, що говорить тобі Христос. Найщасливіша та людина, дорогі браття і сестри, хто чує це і осягає і пізнає своїм розумом.

Господь сказав - вам дано осягнути таємниці Божого Царства. Сказав своїм послідовникам і поступово просвічує учнів Своїх випробовуючи в вірності Божественної правди. Тому то і ми своїми душами та серцями підемо в наслідуванні слова Божого. Серце - це грунт, грунт для насіння Божого, місце для доброго плоду. Тому і сенс життя з'єднати наше серце зі Словом Божим. І тоді Господь зробить наше життя по істинні дивним!

Слово Боже не можна зв'язати, неможливо поставити Йому перепони, не можливо Його зупинити. Але коли земля в серці тверда то лукавий пробирається та бажає вкрасти сімена у тих хто не уважно слухає слово Боже.

Отож говорить нам сьогодні слово Боже - “Хто не увірує, той ніколи не спасеться.”

То маючи віру міцну зможемо приготувати добру землю для посіву та зібрати чудний урожай Божої благодаті в наших душах та серцях.

Якщо дорога світу цього проходить через наше серце, це означає, що воно не захищене ні від чого і відкрито всім бісам. Неуважне слухання слова Божого — названо в Євангелії гріхом наруги святині, бо це - сім'я, що впало на дорогу і потоптане людьми, люди топчуть те, що пропонує їм Господь - таємницю життя. Або цю святиню викрадають птиці - біси, які, налітаючи, з самого серця скльовують насіння, тому що людина не зберігає його, не дорожить даром Господнім.

Одне насіння впало при дорозі, інше - на кам'янистий грунт, а третє - серед терня. Господь Сам пояснює, що це означає. Глибина, на якій відкривається значення слова Божого - це скорботи, а скорботи страшать людей. Багато радісно, натхненно сприймають слово Христове, плачуть іноді в храмі. Але Господь пропонує їм ту глибину, де це слово зростає. Пропонує їм хресну глибину Свого життя і смерті, Своєї перемоги над злом і прилучення цій глибині - і люди бояться. Адже не дарма сказано в Апокаліпсисі: наприкінці всього, коли буде останній Суд, поза Царства Божого виявляться не тільки розпусники і зрадники, а й боязливі - ті, хто боїться жити по правді слова Божого. Може бути - думають вони - можна жити як-небудь не зовсім так, як відкриває це слово? Може бути, можна влаштуватися, щоб не дуже вже ризикувати собою, і від слова Христова не відректися?

Будемо уважні до слухання слова Божого, щоб нам не відпасти - говорить Господь. Будемо остерігатися всього, що перешкоджає слову, яке ми почули, принести плід в нашому житті. І особливо будемо боятися неуважного, недбалого слухання слова Божого.

«Хто має вуха слухати, нехай слухає!» - Виголошує Христос. Він підносить Свій голос через усі часи, через усі віки, через всі покоління до кінця часів. До кожної людини без винятку, звернений Його голос. Господь каже, що шлях, який Він пропонує - важкий, вузький, хрещений, але тільки цим шляхом - слухання слова Божого, прийняття його в нашому житті, в терпінні і зростанні його - виконуємо ми своє призначення бути дітьми Божими, люблячими і знаючими любов Божу і істину.

О.Юрій Касьянов
Cheektowaga, NY

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2021
Calendar 2021
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873